Навчальний курс розроблено Інститутом водних проблем і меліорації НААН України спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку за підтримки Європейського Союзу у рамках ініціативи EU4Business.
Органічне агровиробництво в системі збалансованих сівозмін

Під час навчання слухачів буде ознайомлено з кращим практичним досвідом органічного агровиробництва українських та міжнародних фахівців. Курс має на меті систематизувати теоретичні знання та наводить приклади кращих практичних технологій та методів органічного вирощення сільськогосподарських культур. Теми онлайн курсу відповідають технологічним та економічним викликам органічного агровиробництва від органічного живлення та засобів захисту рослин до інноваційних технологій агрономічного контролю та планування сівозмін у балансі агроекологічних вимог та ринкової доцільності.
Мета курсу: окреслити основні виклики органічного агровиробництва в системі збалансованих сівозмін. Описати базові моделі агротехнічних, агроекологічних та економічних рішень для ефективного ведення органічного агровиробництва.
Для кого цей курс?
- Агровиробники, зацікавлені у покращенні агроекологічного стану земельного виробничого ресурсу через ефективне виробництво продукції із більшою доданою цінністю та кращим експортним потенціалом
- Науковці, викладачі та студенти аграрних закладів та державні службовці АПК, зацікавлені у теорії та практиці ефективних органічних технологій
Про що ви довідаєтесь та чому навчитесь?
- Базове розуміння відмінностей концепції і технологій виробництва органічної сільськогосподарської продукції та світового тренду зростання попиту на неї
- Сучасні технології живлення та захисту рослин в органічному агровиробництві
- Збалансовані підходи до сівозмін як регуляторів агроекологічного стану ґрунтів і біоценозу та економічної раціоналізації загального виробництва
- Інноваційні методи агрономічного контролю
Викладач
Інститут було засновано 23 грудня 1929 року в Харкові, а з 1944 р., після перерви, спричиненої війною, він відновив свою діяльність у Києві.
У 2011 році він отримав назву – Інститут водних проблем і меліорації (ІВПіМ).
Сьогодні ІВПіМ працює у системі Національної академії аграрних наук України (НААН).
Станом на 01.01.2020 р. науковий кадровий потенціал Інституту та його дослідної мережі складає 117 науковців, з них 12 докторів і 46 кандидатів наук.
Протягом 2016-2020 рр. у Інституті ведуться дослідження за Програмою наукових досліджень «Наукові основи та технології сталого використання водних ресурсів і меліорованих земель» («СТАЛЕ ВИКОРИСТАННЯ ВОДНИХ РЕСУРСІВ І МЕЛІОРОВАНИХ ЗЕМЕЛЬ») за напрямами:
– наукові основи сталого водокористування, охорони та відтворення водних ресурсів
– наукові й техніко-технологічні засади розвитку сільськогосподарських меліорацій
– наукові основи та технології використання меліорованих земель гумідної зони.
Лектор Рафік Іслам
Завідувач відділу водних і земельних ресурсів та біоенергетичних культур Державного університету штату Огайо, США
Контактні дані лектора: islam.27@osu.edu
Лектор Микола Биков
Дорадник з органічного виробництва та агрономії
Контактні дані лектора: n.bykov@ukr.net
Лектор Ярина Бутенко
Науковий співробітник Інституту водних проблем і меліорації НААН України, фахівець з методів дистанційного зондування Землі.
Контактні дані лектора: iarynabulba@gmail.com
Лектор Роман Макухін
Лектор та автор курсу “Органічний Бізнес” Києво-Могилянської бізнес- школи, керівних перших масштабних проектів органічного виробництва в Україні.
Контактні дані лектора: makukhin@gmail.com